DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 07.02.2013 22:48:32 

Zkusily jsme
http://brigazzleb.wbs.cz/Uvod.html Briga Dakam Mapa webu
 
Co jsme zkusily

 

Agility 
 
Jistě všichni znáte klasický koňský parkur – na vyhrazeném prostoru jsou umístěny skokové překážky, které jezdec s koněm absolvuje v předem určeném pořadí. Na z toho kolem roku 1978 v Anglii vznikl pro psy sport zvaný agility. Je to sport jak pro pejsky s PP tak i pro pejsky bez PP. V dnešní době běhají agility všechny pejci bez určení nějaké velikosti tak i druhu po celém světě, protože je to zába jak pro lidi, tak i pro pejsky.

 Jelikož žádný pejsek není stejný je agility rozděleno do několika skupin -> Small do 34,99 cm,   Medium od 35 do 42,99 cm, Large od 43 cm výše 

Kategorie se liší především výškou skokových překážek (pro malé pejsky je samozřejmě výrazně menší než pro ty velké), ale také výškou proskokového kruhu a délkou skoku dalekého. Ostatní překážky zůstávají shodné pro všechny kategorie. 

Obvikle trať mívá 12 až 20 překážek, ale záleží na rozhodčím, jakým způsobem celý  parku postaví. Variant je nekonečné množství, stačí překážku o pár centimetrů posunout nebo natočit a hned má trať úplně jinou obtížnost. Některé parkury jsou spíš technické, kdy psovod hodně stojí na místě a pohybuje se jen jeho pes, iné jsou hodně běhavé a psovod na nich má občas co dělat, aby svému pejskovi stačil a přitom úplně neztratil ech. A protože i jednotlivé týmy jsou různě výkonnostně zdatné, dělí se do

tří kategorií

A1, to je třída pro začátečníky

A2, což je třída pro ty lepší závodníky

A3, což je třída pro ostřílené závodníky, nejlepší  nejlepších. Vstup do elitní třídy A3 je dobrovolný a pro vstup samotný i pro setrvání v této třídě je potřeba splnit určité nelehké podmínky. 

Agility se hodnotí podle trestných bodů  . Ty se udělují za chyby nebo-li odmítnutí- vždy je to 5 trestných bodů a i podle času ve kterém pes proběhne trať.

Pokud by jste chtěli začít s agility nebo o něm zjistit nějaké informace určitě u Vás v okolí je nějaké cvičiště kam by jste se mohli podívat a i mnoho ukázet můžete shlédnou na výstavách, kde Vám určitě taky poradí jak na to.  PHafani to dělají s velkou chutí, protože vidí i u Vás jak Vás to baví a , ikdyby to ze začátku nešlo, obal te se trpělivostí, žádný pejsek, nebo i člověk nespadl učený z nebe, pomalých krůčkách určitě dojdete k Vašemu vysněnému cíli.

Pokud y jste chtěli vědět kde a kdy se co děje v agility podívejte se na oficiální stránky AGILITY

 

 

 
Když jsi pořizuje člověk pejska chce , aby přožil krásný plnohodnotný život ve zdraví a bez nějaké té nudy se vší spokojenosti, jak pejska tak i její paničky. .
 
Proto se společně snažíme najít nějakou tu zábavu,  jak v  životě psí tak i v člověčí,  a aby jsme hnedka nemarnily čas začly jsme chodit na agility, které Brigu až moc baví a příliš se do toho těší. Uvidíme, jak nám to půjde do budoucna.
 
-->> AGILITY - zde se dozvíte aspoň zkráceně o tomto sportu